Přejít k obsahu Přejít na hlavní menu Přejít k vyhledávání

O nás

Skupina Mitsubishi Electric patří nejen mezi přední světové společnosti v oblasti výroby a prodeje elektrických a elektronických součástek. Díky inovativním technologiím a vývoji unikátních systémů využívaných v široké řadě odvětví či aplikací jsme důležitým inovátorem v celém technologickém sektoru.

Kontaktujte nás

Kvalita a inovativní technologie s více než stoletou historií

Mitsubishi Electric si připisuje nejedno prvenství v řadě průlomových technologií. Od našeho založení udáváme technologický směr, a tím formujeme vznik nejrůznějších oborů. Nejen to z nás dělá uznávaného globálního obchodního hráče s více než stoletou tradicí. Dceřiná společnost MITSUBISHI ELECTRIC AUTOMOTIVE CZECH otevřela svůj závod ve Slaném v roce 2000.

Informace o existenci koncernu

MITSUBISHI ELECTRIC AUTOMOTIVE CZECH s.r.o., se sídlem Slaný, Politických vězňů 1564, okres Kladno, Česká republika, PSČ 274 01, IČ 26185822, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 77952 (dále jen „řízená osoba“). MITSUBISHI ELECTRIC AUTOMOTIVE CZECH s.r.o. je podrobena jednotnému řízení společností MITSUBISHI ELECTRIC CORPORATION, se sídlem 7-3, Marunouchi 2-come, Chiyoda-ku, Tokyo, Japonsko, registrační číslo: 0100-01-008772 (dále jen „řídící osoba“). Výše podílu, kterým disponuje řídící osoba na řízené osobě je 90 %. Společně se společností MITSUBISHI ELECTRIC AUTOMOTIVE CZECH s.r.o. tvoří s řídící osobou koncern společnosti uvedené v poslední aktuální zprávě o vztazích mezi propojenými osobami (uložené ve sbírce listin obchodního rejstříku u řízené osoby) a tyto společnosti jsou podrobené jednotnému řízení ze strany řídící osoby.

 • 20 + let zkušeností na trhu

 • 4 moderní klimatizované výrobní a skladovací haly

 • 900 + lidí různých národností

Přes dvacet let úspěchů na českém trhu

V červnu roku 2000 vznikla ve Slaném společnost MITSUBISHI ELECTRIC AUTOMOTIVE CZECH s.r.o. (MEAC), dceřiná společnost Mitsubishi Electric. V oblasti automobilového průmyslu jsme tedy na českém trhu výrazným hráčem už více než 20 let. V současné době zaměstnáváme ve svých čtyřech výrobních halách přes 900 lidí různých národností a neustále se rozrůstáme.

Z našeho slánského závodu zásobujeme celý evropský automobilový trh dodávkami elektrických rotačních a elektronických komponentů. Strategické umístění společnosti MEAC v samém srdci Evropy nám tak přináší významnou distribuční výhodu.

 

Nová éra výroby — odkláníme se od klasických spalovacích motorů k elektrickým

Z počátku patřily mezi naše vyráběné produkty alternátor, startér, elektrický posilovač řízení a elektronické řídící jednotky pro elektrické posilovače řízení a pro řízení spalovacího motoru.

V roce 2021 jsme dokončili stavbu nových výrobních hal. Naši zaměstnanci v nich vyrábí zcela nový výrobek - integrovaný startér generátor (ISG), který pro nás dnes představuje, s ohledem na probíhající změny trhu, zásadní produkt. Díky inovativnímu designu ISG vznikne produkt s výrazně nižšími emisemi, vyšší účinností, umožňujících užití lehčích motorů a jejich tichý start.

Naše nové montážní linky odpovídají aktuálním trendům průmyslu 4.0. Disponujeme nejmodernějšími technologiemi, které využíváme u svařování laserem, rentgenové kontroly, magnetizace, redukce oxidu mědi pomocí plazmy a v mnoha dalších oblastech. Naše linky jsou plně robotizované a automatizované.

Pečujeme o zaměstnance nejen v době expanze výroby

Abychom uspokojili závazky vůči našim zákazníkům, běží od dubna roku 2023 v úseku výroby elektrických motorů do hybridního pohonu plynule tři směny. Díky širokému spektru činností a třísměnnému provozu se tím samozřejmě zvyšuje náročnost v oblasti péče o zaměstnance. Zaměstnanci jsou pro nás naprostou prioritou, a proto se snažíme balancovat soukromý i pracovní život nejen nabídkou konkurenčního mzdového prostředí, ale také širokou nabídkou firemních benefitů.

Inspirujeme budoucí generace

Mitsubishi Electric každoročně obnovuje partnerství se středními průmyslovými školami v kladenském regionu. Pravidelně tu probíhají odborné exkurze, při kterých se studenti místních škol seznámí s provozem naší výroby a skladů i moderními technologiemi, které využíváme.

Tato spolupráce není jen symbolická, ale také oboustranně výhodná. Studenti získávají cenné praktické zkušenosti a učí se o moderních technologiích. My naopak vidíme v oslovování studentů kariérní potenciál i příležitost podílet se v budoucnosti na technologickém růstu firmy.

Pro koho vyrábíme

Finálním odběratelem našich produktů jsou především výrobci osobních automobilů.

Jak se vyvíjíme v čase

2000 v České republice vznikla společnost MEAC
2001 začali jsme vyrábět ALTERNATOR
2002 začali jsme vyrábět STARTÉR
2002 začali jsme výrobu EPS
2006 začali jsme výrobu EPS GEN 1.5
2016 začali jsme vyrábět GX ALTERNATOR GEN 10
2017 začali jsme vyrábět ISG GEN 1
2019 sloučili jsme se se společností Electric Powersteering Components Europe s.r.o. (EPCE) v jednu společnost MEAC
2019 začali jsme výrobu EPS GEN 2
2022 zahájili jsme výrobu ISG GEN 2

Vedení společnosti

 • Masaru Kuribayashi

  Prezident

 • Dalimil Bartoň

  Generální Manažer výroby

 • Jitka Schmiedová

  Generální Manager pro všeobecné záležitosti

 • Tatsuya Tsumura

  Senior Manažer kvality

 • Martin Plas

  Senior Manažer dodavatelského řetězce


Naše historie

Příběh společnosti Mitsubishi se začal psát už v roce 1870. Tehdy dostal ctižádostivý Yataro Iwasaki nápad založit v Osace dopravní společnost. Začínal se třemi pronajatými parníky, ale díky své houževnatosti přivedl firmu velmi rychle do úspěšných čísel.

V následujících letech se Mitsubishi rozrostla natolik, že se v mnoha odvětvích stala uznávanou nadnárodní společností. Díky akvizicím a růstu vznikaly nové podniky v oblasti těžebního průmyslu, loďařství, bankovnictví nebo třeba realitní činnosti.

V roce 1921 byla, oddělením divize zabývající se výrobou elektrického vybavení pro lodě, vytvořena společnost Mitsubishi Electric Corporation. Z té se postupně stal přední globální hráč v oblasti High-Tech, jenž se stal motorem změn moderního života.

Již více než 100 let přispíváme k těmto změnám špičkovou technologií, inovacemi a vysoce kvalitními produkty. 

V současnosti má Mitsubishi Electric výrobní závody, výzkumná a vývojová centra a obchodní organizace ve více než 120 zemích po celém světě. Více se o historii dočtete na našich oficiálních stránkách

Symbol diamantu

Naše logo, složené ze tří diamantů, má přímý vztah k našemu názvu. Mitsubishi totiž skutečně znamená "tři diamanty". Je kombinací slov mitsu (tři) a bishi (kámen nebo diamant).

Stejně jako název Mitsubishi, i produkty a služby označené logem tří diamantů představují technologickou špičku a kvalitu první třídy po celém světě.


MEAC v médiích

MEAC: Kvalita a inovativní technologie na českém trhu více než 20 let

MEAC: Kvalita a inovativní technologie na českém trhu více než 20 let

Dceřiná společnost Mitsubishi Electric Automotive Czech s.r.o. (MEAC) se již více než 20 let etablovala na českém trhu jako přední výrobce elektrických a elektronických komponentů pro automobilový průmysl.

Skupina Mitsubishi Electric je jednou z předních světových společností v oblasti výroby a prodeje elektrických a elektronických produktů a systémů používaných v široké řadě odvětví a aplikací. Mitsubishi Electric vytvořila jako první celou řadu průlomových nových technologií, které po celém světě formovaly různé obory. Nejen proto dnes právem patří mezi globální obchodní hráče na trhu a má za sebou více než stoletou historii.

Přečíst článek

Volné pracovní pozice

Pracujte u nás

Pro naše zaměstnance jsme synonymem bezpečného a příjemného pracovního prostředí, kde hraje prim jejich zdraví a work-life balance. Nabízíme jim nejen kvalitní stravování, sportovní zázemí a jazykové vzdělávání, ale organizujeme pro ně také nejrůznější firemní akce pro posílení týmového ducha. Společně dosahujeme úspěchů bez stresu a děláme vše pro to, aby nám práce přinášela radost.